Rostex
Český výrobca bezpečnostného a dverného kovania
Domovská stránka Rostex O nás Rostex 5 dôvodov prečo kovanie ROSTEX

5 dôvodov prečo kovanie ROSTEX

História firmy

Začiatok firmy ROSTEX siaha až do roku 1925, kedy bola postavená v malom juhomoravskom mestečku Vyškov neveľká prevádzka nesúca názov Železářský průmysl, zaoberajúca sa výrobou drobného kovového tovaru. K tradícii dnes vyrábaného sortimentu má čo povedať začiatok 30-tych rokov, keď sa začalo s výrobou stavebného kovania odlievaného z mosadze a zliatin zinku.

Významným medzníkom v histórii podniku je určite rok 1938 so začatím technologicky novej výroby vrchného stavebného kovania z nehrdzavejúcej ocele. ROSTEX je jedným z výrobcov stavebného kovania z nehrdzavejúcich materiálov v Českej republike. Nová známka ROSTEX, ktorá chránila tento druh kovania, sa stala medzi stavebníkmi pojmom až do súčasnosti.

V priebehu ďalších rokov prešla firma mnohými organizačnými zmenami. Pripomeňme si aspoň jej začlenenie do národného podniku SANDRIK na začiatku 50-tych rokov. V roku 1969 sa pre svoj symbolický charakter stáva tradičná známka ROSTEX i názvom samotného podniku. V rámci privatizácie v roku 1992 bol štátny podnik prevedený na súkromnú spoločnosť.

Kvalita výroby

Viac ako 85 rokov firma ROSTEX vyrába výhradne kovania na okná a dvere. V tomto období získala mnoho skúseností s výrobou a stále  zdokonaľovala jej kvalitu. V súčasnosti ROSTEX využíva moderné výrobné systémy, ktoré vykonávajú obrovské množstvo práce a spĺňajú tak veľké nároky na pružnosť a kvalitu výroby.

Na odlievanie produktov zo zliatin zinku sú využívané tlakové liace stroje a na formovanie antikorových komponentov je zase využitá hydraulická sila. Konečnou fázou výroby je však rovnako nenahraditeľná ľudská ruka skúsených pracovníkov ROSTEX, ktorá dodá výrobku finálnu podobu. Tento spôsob manuálneho dokončenia výroby je už mnohoročnou praxou a dôležitým prvkom vo výrobe každého výrobku ROSTEX.

V konečnej fáze výroby podstupujú všetky produkty rad testov a prehliadok, vďaka ktorým je zabezpečená maximálna kvalita výrobku. Iba takýmto postupom výroby môže byť dosiahnutá garancia kvality, ktorú poskytuje ROSTEX. Vysoká kvalita tohto typu výrobkov je zásadná, pretože okenné a dverné kovanie podlieha pomerne vysokým tlakom pri dlhodobom používaní.

Výrobné materiály

Je pravdou, že existuje mnoho zaujímavých materiálov na výrobu kovaní. ROSTEX vyrába svoje produkty iba z ušľachtilých kovov, pretože nie je iný, lepší materiál na výrobu kvalitného dverného či okenného kovania. Dokonca ani najlepšie modely zo syntetického materiálu by pravdepodobne neboli schopné prežiť každodenné používanie bez toho, aby v ich jadre nebola kovová výstuž.

Obľúbený materiál je nehrdzavejúca oceľ, ktorá najviac spĺňa náročné požiadavky na funkčnosť, úžitkovú hodnotu, kompaktnosť a neškodnosť voči životnému prostrediu. Prakticky nezničiteľná nehrdzavejúca oceľ je obzvlášť vhodná na veľmi často používané dvere či okná v komerčných budovách či spoločenských zariadeniach. S ohľadom na životné prostredie sú výrobky z nehrdzavejúcej ocele recyklovateľné na viac ako 50 %.

Podpora pri montáži

Dokonca i tá najkvalitnejšia dverná či okenná kľučka sa môže stať bezcennou vďaka nesprávnemu postupu pri montáži. A to je hlavný dôvod, prečo sú vývojári firmy veľmi pozorní na podrobné montážne návody pri každom výrobku. Postupy montáže sú vždy starostlivo a jasne v montážnych návodoch popísané krok za krokom.

Použitie týchto dokonalých montážnych návodov zaistí, že kovanie ROSTEX bude spĺňať všetky očakávané nároky. Montážne návody získate automaticky zakúpením akéhokoľvek výrobku ROSTEX. Je samozrejmé, že všetky produkty ROSTEX sú vybavené vŕtacími šablónami, ktoré uľahčia značné množstvo práce s vymeriavaním.

Cenová politika

Jedným z kľúčových kritérií výrobkov ROSTEX je dlhodobá životnosť. ROSTEX toto kritérium dosahuje tak, že pri výrobe  používa veľmi kvalitné materiály, počas výroby prebieha starostlivá kontrola a vďaka vyspelým strojárenským technológiám je dosiahnutý originálny dizajn. Následne sa tieto skutočnosti samozrejme odrážajú v cenách.

Výrobky firmy ROSTEX nemôžu byť lacné, pretože pri výrobe nie sú použité lacné materiály. Zákazníci by mali oceniť pomer medzi cenou a poctivou kvalitou produktov. Dverné a okenné kľučky by mali poskytovať svoju službu počas niekoľkých rokov bez toho, aby boli obmieňané. Mnohé povedia kľučky i o majiteľovi, ktorý si ich opatril a preto by rozhodnutie, aké okenné či dverné kovanie bude zdobiť váš interiér alebo exteriér, nemalo byť urobené bez rozváženia.

Dlhodobá spokojnosť s dobrým výrobkom je spravidla viac ako jednodňová radosť z výhodnej kúpy. A to je dôvod, ktorý firmu ROSTEX poháňa k vývoju a obchodovaniu s produktmi, ktoré majú vysokú hodnotu na trhu.
Tisknout stránku Vytlačiť stránku       Hore
Nájdite svoju predajňu

Vyhľadajte predajcu, u ktorého si môžete výrobky ROSTEX prezrieť.

Vložte, prosím, PSČ alebo názov vášho bydliska a vyhľadajte najbližšieho predajcu.

Nájdite najbližšieho predajcu ROSTEX podľa regiónov
Mapka krajů ČR Královéhradecký Pardubický Olomoucký Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Praha Středočeský
Buďte v obraze
Zaregistrujte sa zdarma na odber aktualít. Budeme vás pomocou e-mailu pravidelne informovať o novinkách a produktoch v akcii!

Zadajte svoju e-mailovú adresu
Newsletter
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.
Partneri